X

آموزش امتیازدهی ستاره ای در جنگو

جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲

420
7

درباره فیلم

در این آموزش به ایجاد سیستم امتیاز دهی سایت در فریم ورک جنگو می پردازیم که مناسب برای سایت های تولید محتوا، مقاله محور، فیلم و سریال و بازی هست.این سیستم دارای گرافیک زیبا و با استفاده از پکیج Django-star-ratings مورد استفاده قرار می گیرد.

قدم به قدم و به صورت جزئی مستندات رسمی این پیکج را با هم بررسی می کنیم و مراحل را دنبال می کنیم.

مراحل کار هم مانند تمام پکیج های دیگه جنگو به این صورت هست که ابتدا package را با استفاده از دستور pip نصب می کنیم و سپس آن را به قسمت installed apps در فایل settings.py اضافه می کنیم. و آدرس مربوط به آن را به فایل urls.py اصلی پروژه add می کنیم.با قرار دادن تگ های مخصوص پکیج star-ratings در قسمت template ها می توانیم از قابلیت های پیکج برخوردار شویم. البته قبل از هر چیز باید یک GenericRelations با مدل مقالات یا آموزش ها یا هر مدل دیگر مد نظر ما که احتیاج به امتیازدهی دارد ایجاد کنیم .

و برای شخصی سازی این پکیج تنظیمات مربوط به ابعاد و اندازه و یا حتی تصویر ستاره ها را داخل فایل settings.py پروژه قرار می دهیم و مقداردهی می کنیم. برای تغییر مقادیر و نوشته های قرار گرفته شده زیر ستاره ها می توانیم داخل بخش مربوط به template ها ، پوشه star-ratings را ایجاد و درون آن فایل widget.html را ایجاد می کنیم.

لینک مربوط به مستندات پکیج امتیاز دهی ستاره ای در جنگو:https://readthedocs.org/projects/django-star-ratings

همچنین آدرس این پکیج درسایت pypi:

   https://pypi.org/project/django-star-ratings

همچنین آموزش های من مرتبط با سایت های مقاله یا آموزش محور و یا حتی به شکل تولید محتوا را می توانید از طریق لینک های زیر مشاهده کنید:

آموزش آمار بازدید در جنگو

حتما نظر خودتون را نسبت به ویدئو بیان کنید ، یا اگر پیشنهادی برای آموزش های جدید دارید به قسمت پیشنهادات سایت مراجعه کنید.

ممنون از اینکه تا آخر این آموزش همراه من بودید،اگر از این آموزش لذت بردید ، برای حمایت از من می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:لینک حمایت

لینک های مرتبط

0 نظر
برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .