X

آموزش بخش نظرات در جنگو

دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

271
6

درباره فیلم

ایجاد قسمت نظرات در جنگو کار نسبتا سختی هست چون احتیاج به ajax ، pagination ، قسمت پاسخ به نظر (reply) ، ویرایش نظر یا edit و درنهایت حذف نظر یا delete داریم ، اما داخل این آموزش با استفاده از پکیج django-comments-dab تمامی موارد بالا را پیاده سازی می کنیم به اضافه اینکه ، صفحات این پکیج را به صورت سطحی مورد بررسی قرار میدیم و برخی از آن ها را شخصی سازی یا customise می کنیم.

مراحل کار هم مانند تمام پکیج های دیگه جنگو به این صورت هست که ابتدا package را با استفاده از دستور pip نصب می کنیم و سپس آن را به قسمت installed apps در فایل settings.py اضافه می کنیم. و آدرس مربوط به آن را به فایل urls.py اصلی پروژه add می کنیم.با قرار دادن تگ های مخصوص پکیج comments در django در قسمت template ها app جدید ما با نام comments به درستی کار می کند . البته قبل از هر چیز باید یک GenericRelations با مدل مقالات یا آموزش ها یا هر مدل دیگر مد نظر ما که احتیاج به کامنت دارد ایجاد کنیم .
و در نهایت برای شخصی سازی ظاهر بخش نظرات فایل خود app را شامل تمامی model ، view , template ها را دانلود می کنیم و به پروژه خودمون اضافه می کنیم و حالا این پکیج مثل یکی از app های نوشته شده توسط خودمان می شود و با تغییر در صفحات آن ، بخش نظرات به شکل دلخواه ما ظاهر می شود.
لینک مربوط به مستندات پکیج نظرات در جنگو :
همچنین آدرس سایت pypi این برنامه کاربردی:
امیدوارم از دیدن این آموزش لذت ببرید و به راحتی برای پروژه های مختلف قسمت نظرات را پیاده سازی کنید.
همچنین آموزش های قبلی من مرتبط با مدل های مقاله یا آموزش محور و یا حتی به شکل تولید محتوا را می توانید از طریق لینک های زیر مشاهده کنید:همچنین آموزش پیاده سازی سیستم لایک  را نیز می توانید از اینجا مشاهده کنید.
حتما نظر خودتون را درباره این آموزش بیان کنید تا در کنار هم نقاط ضعف آموزش ها را برطرف کنیم و نقاط قوت را افزایش دهیم و به بهترین کیفیت ممکن دست پیدا کنیم .
ممنون از اینکه تا آخر این آموزش همراه من بودید،اگر از این آموزش لذت بردید ، برای حمایت از من می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:لینک حمایت

لینک های مرتبط

0 نظر
برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .