X

آموزش پیاده سازی آمار بازدید در جنگو

سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

477
8

درباره فیلم

در این آموزش به ایجاد سیستم آمار بازدید در پروژه جنگو می پردازیم که به صورت کلی مناسب برای سایت های دارای مقاله، آموزش یا محتوا هست. پیاده سازی آمار بازدید اصولا نیاز به تغییرات در middleware ها و ... دارد اما با پکیج django-hitcount به صورت صد در صد و قدم به قدم مراحل مستندات رسمی را دنبال می کنیم و سیستم آمار بازدید را پیاده سازی می کنیم.

همچنین در این آموزش یاد می گیریم چطور ip کاربر بازدید کننده و یا حتی نسخه مرورگر و دستگاه کاربر را شناسایی کنیم و کاربر را داخل لیست سیاه (همان black list) بر اساس مرورگر یا ip قرار دهیم. 

مراحل کار هم مانند تمام پکیج های دیگه جنگو به این صورت هست که ابتدا package را با استفاده از دستور pip نصب می کنیم و سپس آن را به قسمت installed apps در فایل settings.py اضافه می کنیم. و آدرس مربوط به آن را به فایل urls.py اصلی پروژه add می کنیم.با قرار دادن تگ های مخصوص پکیج hitcountدر قسمت template ها می توانیم از قابلیت های پیکج برخوردار شویم. البته قبل از هر چیز باید یک GenericRelations با مدل مقالات یا آموزش ها یا هر مدل دیگر مد نظر ما که احتیاج به آماربازدید دارد ایجاد کنیم .

برای شخصی سازی کردن و تغییر در تنظیمات این پکیج به قسمت management commends که داخل مستندات این پکیج قرار داده شده مراجعه می کنیم.

آدرس مستندات این پکیج: https://django-hitcount.readthedocs.io

آدرس این پکیج در سایت  https://pypi.org/project/django-hitcount :pypi

همچنین آموزش های من مرتبط با سایت های مقاله یا آموزش محور و یا حتی به شکل تولید محتوا را می توانید از طریق لینک های زیر مشاهده کنید:

آموزش امتیاز دهی ستاره ای در جنگو

آموزش پیاده سازی سیستم کامنت در جنگو

حتما نظر خودتون را نسبت به ویدئو بیان کنید ، یا اگر پیشنهادی برای آموزش های جدید دارید به قسمت پیشنهادات سایت مراجعه کنید ، درضمن داخل قسمت نظرات ، یا شبکه های اجتماعی منتظر سوالاتتون هستم.

ممنون از اینکه تا آخر این آموزش همراه من بودید،اگر از این آموزش لذت بردید ، برای حمایت از من می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:لینک حمایت

لینک های مرتبط

0 نظر
برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .