X

آموزش پیاده سازی پایگاه داده mysql با پکیج pymysql

شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

223
8

درباره فیلم

همیشه نمی تونیم داخل پروژه هامون از پایگاه داده dbsqlite3 استفاده کنیم ، چون این پایگاه داده برای پروژه های مبتدی و برای تست روی جنگو قرار داده شده است پس ما داخل این قسمت از آموزش به سراغ اتصال پایگاه داده mysql به پروژه جنگو می رویم .

برای این کار از پکیج pymysql استفاده می کنیم ، اما ابتدا باید خود پایگاه داده را نصب و راه اندازی کنیم. از آن جا که نصب پایگاه داده mysql کار نسبتا زمان گیری هست از برنامه xampp استفاده می کنیم:

آدرس دانلود این برنامه: 

https://www.apachefriends.org/download.html 

حالا کار با xampp را شروع می کنیم، ابتدا پایگاه داده خود را با نام دلخواه ایجاد می کنیم و اطلاعات مهم از جمله port ، user، host و ... را داخل فایل settings.py در قسمت DATABASES قرار می دهیم .

در نهایت با استفاده از دستور python –m pip install PyMySQL پکیج pymysql را نصب می کنیم و آن را به قسمت installed apps در فایل settings.py اضافه می کنیم. و در آخر در فایل __init__.py که در کنار فایل settings.py قرار دارد دو خط کد زیر را قرار می دهیم:

1)import pymysql

2)pymysql.install_as_MySQLdb()

حالا می توانیم دستورات makemigrations و migrate را انجام دهیم تا جداول پایگاه داده ایجاد شوند.

آدرس این پکیج در سایت pypi:

https://pypi.org/project/PyMySQL

همچنین آموزش های من مرتبط با بخش های ضروری و مهم یک سایت آموزشی یا دارای مقاله و محتوا را می توانید از طریق لینک های زیر مشاهده کنید:

آموزش آماربازدید در جنگو

آموزش امتیاز دهی ستاره ای در جنگو

حتما نظر خودتون را نسبت به ویدئو بیان کنید ، یا اگر پیشنهادی برای آموزش های جدید دارید به قسمت پیشنهادات سایت مراجعه کنید ، درضمن داخل قسمت نظرات ، یا شبکه های اجتماعی منتظر سوالاتتون هستم.

ممنون از اینکه تا آخر این آموزش همراه من بودید،اگر از این آموزش لذت بردید ، برای حمایت از من می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:لینک حمایت

لینک های مرتبط

0 نظر
برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .