X

آموزش کامل پیاده سازی اسلاگ فارسی در جنگو

دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

523
5

درباره فیلم

اگر شما هم از اون دسته افراد علاقه مند به ایجاد اسلاگ فارسی در جنگو برای آبجکت های سایت خودتون که می تونه شامل ویدئو ، پست ، دسته بندی ، مقاله و .... باشه هستید ، پیشنهاد می کنم تا آخر این آموزش با من همراه باشید.

اول از همه به SlugField می پردازیم و داخل مدل هامون این فیلد را ایجاد می کنیم و پارامتر allow_unicode را برای اون برابر با True قرار می دهیم تا داخل پنل ادمین توانایی نوشتن اسلاگ فارسی داشته باشیم .

بعد از این مرحله با استفاده از prepopulated_fields داخل فایل admin.py کاری می کنیم که اسلاگ ما به صورت خودکار از روی عنوان یا هرفیلد دیگه که داخل مدل ما هست ساخته بشه تا هربار نیاز نباشه خودمون دستی اسلاگ را وارد کنیم .

در نهایت یاد می گیرم چطور با استفاده از def form_validکاری کنیم که به غیر از پنل ادمین مثلا داخل صفحه اصلی سایت اگر قسمتی برای ساخت مقاله داریم با وارد کردن عنوان مقاله ، اسلاگ آن ساخته شود.(البته از تابع slugify برای این بخش استفاده می کنیم.)

امیدوارم از دیدن این آموزش لذت ببرید، در صورت هرگونه پیشنهاد یا انتقاد به زیر ویدئو مراجعه کنید و نظرات خودتون را بیان کنید .

آموزش های پیشنهادی :

آموزش سیستم اشتراک گذاری در جنگو

آموزش نستد کتگوری ها در جنگو

آموزش پیاده سازی تاریخ شمسی در جنگو

ممنون از اینکه تا آخر این آموزش همراه من بودید،اگر از این آموزش لذت بردید ، برای حمایت از من می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:لینک حمایت

لینک های مرتبط

0 نظر
برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .