X

تشخیص سن و جنسیت از روی عکس با هوش مصنوعی پایتون

جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

40
1

درباره فیلم

اخیرا و بعد از شتاب گرفتن چت جی پی تی، مدل زبانی توسعه داده و طراحی شده با هوش مصنوعی، برنامه نویس ها به عنوان جادوگران حوزه هوش مصنوعی حسابی نونشون در روغن رفت و حالا هر چیزی که راجب هوش مصنوعی گفته می شه مردم می دونن دقیقا باید به چه کسانی نگاه کنند.

بعد از این اتفاق، استفاده از ابزار های هوش مصنوعی و همینطور زبان هایی که در استفاده و توسعه اون نقش دارند بیشتر شد. در حقیقت بیشترین جذابیت هوش مصنوعی و AI این هست که خودتون اون رو تربیت کنید و یا به بیان دیگه خودتون یه سامانه بسازید که با هوش مصنوعی کنترل بشه.

در این آموزش، با استفاده از چند کتابخونه و پکیج پایتونی از یک ابزار آماده هوش مصنوعی برای رصد و واپایش عکس استفاده می کنیم. طی این فرایند، هوش مصنوعی با توجه با آموزش هایی که دیده، سن، جنسیت، نژاد و سن تقریبی رو مشخص می کنه. توجه داشته باشید که هر چه برنامه ای که می نویسید حرفه ای تر باشه از خطا و باگهای مختلف جلوگیری میشه. در حقیقت هر چقدر جلوتر برید و در این مبحث عمیقتر بشید نیاز خواهید داشت که سیستم رو خودتون آموزش بدید و در اون مرحله با توجه به کیفیت کاری که انجام می دهید، هوش مصنوعی و ابزارهای مرتبط کمتر دچار باگ های تشخیصی می شن. در این آموزش هم بهترین روش این هست که عکس هایی رو انتخاب کنید که هر شخصی در هر سنی و در هر قشری از جامعه بتونه اطلاعات مربوط به اونا رو حدس بزنه. این دقیقا شیوه ای هست که باید وقتی با هوش مصنوعی در این سطح تعامل می کنید ازش آگاهی داشته باشید.

قطعا هر چه از پکیج ها و کتابخانه های پیشرفته تری استفاده کنید نتیجه ی ملموس و ارزنده تری خواهید داشت. این آموزش برای پایین ترین لول و به نوعی برای آشنایی با هوش مصنوعی پایتون  و این فناوری جذاب تهیه شده است.

اگر به باگ، ارور و یا هر چیز نا مفهومی برخورد کردید، یا اگر انتقاد و نظری در مورد ویدیو داشتید می تونید در بخش کامنت ها بیان کنید.

همچنین اگر پیشنهادی برای ضبط ویدیوی خاصی مد نظر دارید می تونید اون رو در بخش پیشنهادات با ما به اشتراک بذارید.

لینک های کاربردی:

https://pypi.org/project/deepface/

https://pypi.org/project/opencv-python/

https://pypi.org/project/pandas/

ویدیوهای مرتبط با این آموزش:

۷ تا از بهترین چت بات های هوش مصنوعی رایگان

صفرتا صد آموزش ساخت ویدئو با سایت synthesia

تشخیص چهره در پایتون با استفاده از Open-Cv

ویدیو های بیشتر در رابطه با این دسته بندی:

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

1 نظر
برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .

کاربر تیپ‌هاب

1 روز پیش

اموزش کوتاه ولی جامع و مفیدی بود و سرنخ های خوبی به من داد. ممنون از سایت تیپ هاب و خانم ستاری برای تهیه این آموزش.