X

فرم های جذاب تر در جنگو با پکیج Django-crispy-form

دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

296
4

درباره فیلم

یکی از قسمت های سایت که از همان ابتدا کاربر با آن روبه رو می شود ، فرم های سایت هستند که نمونه بارز آن ها فرم ثبت نام یا ورود هست . اگر بخواهیم فرم ها در پروژه ما ظاهر زیبا داشته باشند به css یا bootstrap نیاز داریم اما اگر از فرم های جنگو استفاده کرده باشیم کار کمی سخت تر می شود چون احتیاج به دادن کلاس ها به صورت widget هستیم ولی با استفاده از پکیج Django-crispy-forms به راحتی و فقط با اضافه کردن فیلتر به فرم ها ، به هدف دلخواه می رسیم.

مراحل کار هم مثل پکیح های دیگر هست ، یعنی در ابتدای کار با دستور pip install Django-crispy-forms پکیج را نصب می کنیم ، سپس crispy-forms را به INSTALLED_APPS اضافه می کنیم و در نهایت CRISPY_TEMPLATE_PACK="bootstrap4" را در فایل settings.py قرار می دهیم.(البته می توانیم ، از پک های تمپلیت دیگر هم استفاده کنیم)

حالا داخل فایل html بالای تمام تگ ها ابتدا {% load static %} و سپس 

{% load crispy_forms_tags %} را قرار می دهیم. 

در نهایت فرم های خودمان را با فیلتر as_crispy_field زیباسازی می کنیم (برای مثال:{{form.title|as_crispy_field}}) در این صورت فیلد title فرم ما دارای hover و ... می شود.

آدرس مستندات این پکیج: 

https://django-crispy-forms.readthedocs.io 

آدرس این پکیج در سایت pypi: 

https://pypi.org/project/django-crispy-forms 

همچنین آموزش های من مرتبط با بخش های ضروری و مهم یک سایت آموزشی یا دارای مقاله و محتوا را می توانید از طریق لینک های زیر مشاهده کنید:

آموزش آمار بازدید در جنگو

آموزش امتیاز دهی ستاره ای در جنگو

آموزش اتصال پایگاه داده mysql به پروژه جنگو

حتما نظر خودتون را نسبت به ویدئو بیان کنید ، یا اگر پیشنهادی برای آموزش های جدید دارید به قسمت پیشنهادات سایت مراجعه کنید ، درضمن داخل قسمت نظرات ، یا شبکه های اجتماعی منتظر سوالاتتون هستم.

ممنون از اینکه تا آخر این آموزش همراه من بودید،اگر از این آموزش لذت بردید ، برای حمایت از من می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:لینک حمایت

لینک های مرتبط

0 نظر
برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید .